27 Nisan 2015 Pazartesi

Beauty Blender (Original) Özellikleri - Kullanımı - Temizlemesi

Merhaba,
Bugün sizlere çok şükür ki artık Türkiye'de bulunan, Douglas mağazalarında yerlerini alan Beauty Blender dan bahsetmek istiyorum.

Biliyorsunuz, her seferinde dile getiriyorum ki, ten ürünleri benim zaafım. Makyajda en önem verdiğim adım, kusursuza yakın bir cilt makyajı.Türkiye'ye gelmeden önce bir çok blogger tarafından incenlendi ve yazıldı. Bir de benden dinlemek isterseniz, buyrun devam edelim :)


Aslında uzun zamandır aklımda olan edinmek istediğim üründü, ama kısmet olmadı. Douglas'larda satışının başladığını duyduğum anda City's AVM Douglas'ın yolunu tuttum, direkt kasaya yönelip 55 TL ücretini ödedim, hemen denemek üzere eve döndüm :)İlk kullanımdan önce iyice yıkadım, İlk kullanımımdan itibaren aşağıda anlatacağım şekilde kullanıyorum.

Su dolu bir kaba Beauty Blender'ı batırıp sıkıyorum, suyu emmesini sağlıyorum. Yeterli nemlilikte olması için kağıt peçeteyle fazla suyunu alıyorum. Bunu musluktan su akarken de yapabilirsiniz. Acelem olduğu zamanlarda ben de öyle yapıyorum.


Ve kullanıma hazır, bu kadar basit.
Sıra uygulamada. Kullanacağım fondöteni yüzümün çeşitli noktalarına sürüp Beauty Blender'ın yassı ucuyla 'tampon' hareketlerle uyguluyorum.

Burası önemli. Birincisi fondöteni Beauty Blender'a sürerek değil, yüzünüze sürerek yaymalısınız. Aksi yapılırsa, yani fondöten önce yüze değil de Beauty Blender'a sürülürse, Beauty Blender ürünü yaymak yerine emecektir. İkincisi süngeri yüze sürterek değil, tampon hareketlerle uygulamak gerekir. Tampon uygulama yerine yüze sürterek uygulanırsa, kesinlikle pürüzsüz bir bitiş sağlanamayacaktır.

Beauty Blender ın sivri ucu ise yüzün çeşitli girintili ya da dar bölgelerine uygulama yapmak için ideal. Özellikle göz çevresine, burun kenarlarına ve kapatılmak istenen her bölgeye concealerı noktasal olarak uygularken çok başarılı.

Beauty Blender ımı temizlemek için bazen bebek şampuanı, bazen sıvı bulaşık deterjanı, bazen de beyaz kalıp sabun kullanıyorum. Bazı fondötenler Beauty Blender dan kolay temizlenirken, bazıları leke bırakıyor.Eğer bebek şampuanıyla lekeleri çıkaramadıysam, beyaz sabunla çıkarmayı deniyorum. Hala leke varsa en son çare sıvı bulaşık deterjanı :) Fazla köpürdüğü için durulaması zor olsa da kesin sonuç alınıyor.
Temizleme konusuyla ilgili ikinci tavsiyem, süngerin temizlenirken tırnaklamamaya dikkat edilmesi. Ürün lateks materyalden olmadığı için yüzeyi deforme olmaya musait. Masaj yapar gibi, ovalamanızı tavsiye ederim.

Orjinal Beauty Blender muadilleri hakkında söyleyeceğim bir kaç şey var. Bildiğim kadarıyla Real Tecniques te, Watsons'ta ve Claries'de benzer süngerler var. Ben sadece Watsons ta satılanı denedim, Beauty Blender ı denedikten sonra olduça vasat olduğunu söyleyebilirim. RT sünger ise duyduklarıma göre çok çabuk yıpranıp, parçalanmaya meyilli hale geliyormuş. Tabi herkesin deneyerek tecrübe etmesi lazım.

Beauty Blender dan memnun muyum? Gönül rahatlığıyla 'Evet' diyebildiğim bir ürün. Hakkındaki klasik söylem, tüm ten fırçalarını bir kenara attırdığı. Ben de bu sözün altına imzamı atarım :) Fırça izi olmadan, fondöteni, kapatıcıyı homojen dağıtmak konusunda riske girmek istemediğim zamanlarda benim kurtarıcım. O kadar doğal sonuç elde ediliyor ki, iki katı fiyatı olan fırçalarla yarışır cinsten.

Beauty Blender hakkında şöyleyeceklerim bunlar, mutlaka edinmenizi tavsiye ediyorum.

Görüşmek üzere.

Yağmur

3 yorum:

 1. Merhabalar beauty blenderınızı koyduğunuZ beyaz sepetimsi şeyi nerden aldınz çok tatlıııı bende istiyorum 😍😭

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, eşimin kuzeninin kına gecesi hediyesiydi, içinde şekerlemeler vardı :) Satın almadım :)

   Sil
 2. Kuzenim yurtdışında okuyor. Bana birden fazla beauty blender gönderdi kızlar. Almak isteyen olursa 10 tl den satacağım. Mail atabilirsiniz makyajfircam34@gmail.com

  YanıtlaSil