14 Nisan 2015 Salı

M.A.C. Brave Ruj

Merhaba,
Bugün sizlere çok geç keşfettiğim, ama kısa sürede favorilerim arasına giren M.A.C Brave bahsedeceğim.
Yaklaşık bir senedir evliyim, düğün makyajım için gerekli makyaj malzemelerini kendim seçerek almaya karar vermiştim. Düğün makyajım için araştırıp seçtiğim ruj, M.A.C. Brave idi. Ama gelin görün ki, hiç bir M.A.C. mağazasında ve online stoklarda bir türlü bulamadım. Ben de ikinci seçeneğim olan M.A.C. Peach Blossom ı tercih etmiştim. İyi ki de etmişim, bitirip ikincisini aldığım ilk M.A.C. ruj oldu :) Hala severek kullanıyorum.
Sonra gel zaman git zaman, aklımdan çıkan Brave i hatırladım birden. Swatchları araştırırken Twig isimli ruju da beğenmiştim. Gidince ikisinden birine karar verecektim.Twig i de sevdim ama biraz daha koyu durunca, seçimim Brave den yana oldu. M.A.C Brave, satin bitişli, internet sitesindeki açıklamasıyla hiç alakası olmayan bir ruj. Brave bana göre, kahve alttonlu, pembe, gül kurusu bir renk. Dudakla bire bir değil, ama tercih edilebilecek en doğal rujlardan diyebilirim. Buğday tenlilere daha çok yakışacağını düşünüyorum.


Genel olarak M.A.C. rujların kalıcılıklarını hiiiç beğenmem. Satin, matte,creamsheen hangi seriden olursa olsun asla bir M.A.C. ruj için ''işte kalıcılık budur'' diyemedim. Ama M.A.C. Brave için bunu söyleyebilirim. Bir şeyler yiyip içmeme rağmen rujun 4-5 saat dudaklarımda kaldığını gördüm.
Brave benim çok severek kullanacağım, günlük bir ruj oldu. Hele ki kalıcılığının bu denli fazla olması beni çok mutlu ediyor :)Brave i M.A.C. mağazalarından ve online sitesinden bulabilirsiniz. Herkes gibi M.A.C. in arda arda gelen anlamsız zamlarından şikayetçiyim. Rujların şu anda fiyatı 55 TL.

Son olarak instagramda @sanemzuhre kullanıcı ismiyle tanıştığım Sanem Hanıma, bana Brave i seçme konusunda yardımları için teşekkür ediyorum :)

Sizlerin de favori M.A.C. rujlarını merak ediyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

Görüşmek üzere..

Yağmur

4 yorum:

 1. Daha öncede almayı düşünüp sonra unutmuştum fakat yeniden aklıma takıldı bugün. instagramda yine sizde görüp bir araştırayım diyip yine sizin bloğunuzda açıklamasıyla karşılaştım :)) çok da güzel anlatmışsınız daha fazla karşı koyamıyacağım sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim, teşekkür ederim :) Benim 'iyi ki almışım' dediğim rujlarımdan. Alanın memnuniyetsiz kalacağını sanmıyorum :)

   Sil
 2. Kendisi benim ilk MAC rujumdur. Mağaza da lila olarak sevip, evde gül kurusu olduğunu görmem üzerine bir hayal kırıklığı yaşamış fakat sonra çok sevmişimdir. Bitmek üzere ama yenilemeyeceğim galiba. Daha MAC'den alınacak bir ton ruj var :)

  YanıtlaSil
 3. Kendisi benim ilk MAC rujumdur. Mağaza da lila olarak sevip, evde gül kurusu olduğunu görmem üzerine bir hayal kırıklığı yaşamış fakat sonra çok sevmişimdir. Bitmek üzere ama yenilemeyeceğim galiba. Daha MAC'den alınacak bir ton ruj var :)

  YanıtlaSil