15 Nisan 2015 Çarşamba

Nars Cairo Tekli Far

Merhaba,
Bugün karşınızda en bilgisiz ve beceriksiz olduğum bir kozmetik ürün grubuyla karşınızdayım:) Göz farı ve uygulaması. 'Bir tekli far için bu kadar yaygaraya ne gerek var' ya da 'bu konusunda kendine beceriksiz diyen birinin tavsiyesi ne kadar dikkate alınabilir' diyebilirsiniz, ama benim gibilerin böyle tavsiyelere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Farlar benim hem ilgi duymadığım,hem bana yakışmayan, hem de becerikli olamadığım bir ürün grubu. Bu yüzden elimde çok fazla far bulundurmuyorum. Elimde iki far paleti (nude tonlarda) ve 3 tane tekli far vardı. İki far paletimi instagram-satış hesabımda elimden çıkardım (@missraiinnsatis), şimdi elimde sadece 3 tane tekli far var. Amacım bana yakışan bir kaç tekli far edinmek ve nude tonlardan oluşan tek bir far paletiyle yoluma devam etmek. Yakışmıyorsa  zorlamanın manası yok değil mi:)
Bu üç tekli fardan biri, Nars Cairo isimli far.


Nars Cairo bulunduğu online sitelerde 'simli' far olarak kategorize edilse de, hayır öyle değil. Tamam mat asla değil ama, simli kategorize edilirse o hawai fişek gibi patlak farların farklı bir kategoride yer alması gerekir. Nars Cairo için olsa olsa 'ışıltılı' denebilir.Swatch taki renge bazsız ve tek sürüşle ulaşıyorum. Mat yapıya yakın olduğu için, bu farı çok rahat geçiş rengi olarak kullanabiliyorum. Bazen tek başına göz kapağıma yayıyorum. O kadar yumuşak bir renk ki, her şekilde kullanılabiliyor.
Sadece rengi değil, yapısı da yumuşak. Dökülme, asla. Tozutma, asla. Pigmentasyon, harika !
Ben rengi, içinde hem pembelik, hem şampanyalık, hem de soğuk topraklık bulunduran bir kahve olarak tanımlayabiliyorum. Gördüğünüz gibi farı tanımlama konusunda da çok başarılı değilim:)
Nars Cairo bence, hem far konusunda riske girmek istemeyenlerin, hem de farı iyi kullanabilen ve sevenlerin edinmesi gereken bir renk.
Ürün klasik kauçuk Nars ambalajında 2.2 gr gramajla satılıyor.

Siz Cairo yu nasıl buldunuz, sizlerinde favori farlarını ya da paletlerini öğrenmek isterim :)

Görüşmek üzere.

Yağmur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder