21 Nisan 2015 Salı

L'occitane Rose Petals %10 Shea Lip Balm ( Limited Edition)

Merhaba,
Bugün geçen yaz satışa sunulan, şu anda aynı içerikle üretimde bulunmayan limited edition bir ürün olan L'occitane Rose Petals %10 Shea Lip Balm ı anlatmaya çalışacağım.
Biraz anlamsız değil mi? Şu an bu yazıyla almaya karar verseniz, raflarda bulamayacağınız bir ürünün yazısını okumak. Biraz bahsedince sebebini anlayacağınızı düşünüyorum :)

L'occitane ın okunuşu hakkında da bilgi vermek isterim:) Lütfen çok bilmişlik olarak algılamayın, benim de hala telaffuzundan emin olamadığım markalar var :) Hem L'occitane bu konuda bayağı dertli :) You Tube da videosu bile var. Çünkü mantık olarak Lossiten, Lokitan gibi telaffuzlara çok yatkın. 'Loksitan' olarak okunuyor :)


Ben L'occitane markasının tüm ürünlerine bayılıyorum. Bundan 3 sene evvel firmanın finans departmanında çalışıyordum ama, gönlümde torpilli olmasının sebebi bu değil. Firmada çalışmış olmam, elbette marka ve ürünlerini daha yakından tanımamı sağladı ama, içerik ve performans bakımından benim yorumlarımı sübjektif olarak algılamayın derim. L'occitane ürettiği tüm ürünler ''uluslararası organik ürün'' sertifikasına sahip. Fiyatları muadillerine göre fazla olduğu için etrafımda kullanıcısını pek göremesem de, benim de içinde bulunduğum kemikleşmiş bir kitleye sahip bir marka aslında.

Gelelim L'occitane Rose Petals %10 Shea Lip Balmımıza:Bu lip balm, gül özleriyle birlikte, %10 shea yağı içerikli. Shea yağı başlı başına bir yazı, hatta yazı dizisi konusu :) Aynı markanın saf shea yağından kutularca bitirmişimdir. Bu sebeple L'occitane ın içeriğinde shea yağı olan her ürününü gözüm kapalı alırım.
Limited Edition ürünü tanıtmamın sebebi ise, içeriği, özü ne olursa olsun markanın tüm lip balmlarının tercih edilesi oluşudur. Çünkü tüm lip balmların ana teması aynı.
Lip balm şeffaf, dudakta yapış yapış his bırakmayan bir yapıda. Buram buram gül kokusu var. Bir de shea yağı. Shea yağı hastası olarak bırakın da içindeki shea yağı kokusunu da alayım değil mi :)

Dudakları onarma performansına mükemmel diyebilirim. Özellikle gece yatmadan önce kullanıyorum. Hem gece yapış yapış bir hisse dayanmak zorunda kalmadan, rahatça uyumuş oluyorum, hem de sabah yenilenmiş dudaklarla uyanıyorum.


Ürün 15 ml lik tüplü bir ambalajla satışa sunulmuş. Yani gayet hijyenik. 39 TL ye aldığımı hatırlıyorum.

Bu lip balmı ve L'occitane ın tüm ürünlerini, L'occitane mağazalarından ve online sitelerinden temin edebilirsiniz. Alışverişleri bol testerla şenlendiriyorlar, benden söylemesi :)

Sizin kullandığınız, favori lip balmlarınız neler? Hadi yazın :)

Görüşmek üzere.

Yağmur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder