22 Nisan 2015 Çarşamba

L'occitane Shealı El Kremi (%20 Shea Hand Cream)

Merhaba,
Bugün sizleri hiç abartısız 'dünyanın en iyi, en güzel el kremi' ile tanıştıracağım. Fazla iddialı oldu ama, inanın bu sözler L'occitane Shealı el kremini anlatmak için az bile.

Demiştim ya, L'occitane ın tüm ürünlerine bayılıyorum. Bu marka, bakım rutinimde ciddi bir yer kaplamış durumda. Eğer bitirdiğim ya da değiştirmek istediğim bir ürün varsa 'Acaba L'occitane da muadil olarak ne var?' diye düşünmeden edemiyorum.

Shea, L'occitane ın ürünlerinde uzmanlıkla kullandığı bir yağ. Normalde katı formda, vücut ısısıyla eriyor. Cildi yumuşacık yapıp yenilenmesinde rol oynuyor (özellikle dirsek, diz gibi eklem derisi sertleşmelerini bile yumuşatıyor), saç bakımında kullanıldığında saç uçlarını onarıyor, yumuşatıyor. Bu söylediklerim ürünlerin vaadleri değil, bizzat kendi tecrübelerim. Shea yağı adeta bir mucize. L'occitane ın tüm  shealı ürünleri benim olsun istiyorum.

Gelelim Shealı el kremine;
Ürün üzerinde 'kuru ciltler için el kremi' ibaresi yer alsa da tüm cilt tipleri kullanabilir. İbarenin sebebi, kuru ciltlere bile derman oluyor oluşu :)

Ben L'occitane ın istisnasız limited editionları da dahil olmak üzere tüm el kremlerini denedim.Hiç birini birbiriyle yarıştıramam, her biri ayrı güzel. Her birinin ayrı özelliği, ana teması var. Hani hepimizin gardırobunda bir tane 'sağlam' her zaman kullanılabilecek 'joker' 'zamansız' parçaları vardır ya, kremler arasında da shealı olanı da aynı böyle sağlam, zamansız ve joker. Özellikle kışın soğuktan çatırdayan ellere birebir. Eller çok soğuk değilse hemen emiliyor, yağlı bir his bırakmıyor. Eller çok soğuk olduğunda emilimi biraz yavaşlıyor. Çünkü içeriğinde bulunan shea yağının ciltle bütünleşmesi için doğal vucut sıcaklığına ihtiyacı var. Ama bu durum kesinlikle bir dezavantaj değil.Kremin kokusu çok tanıdık. Hani eskiden hepimizin evlerinde olan, yeşil tüpteki Arko krem var ya, işte aynı öyle kokuyor. Shea yağının kokusuna aşina olanlar, kremdeki shea kokusunu da alacaklardır.

Ne kadar sevdiğimi ben değil, fotoğraflar anlatsın. Bitmeden yedeğini, hatta yedeklerini bulundurduğum nadir ürünlerden.
Krem 150 ml ve 30 ml olmak üzere 2 tip ambalajla satılıyor. Bir kere 150 ml olanını almıştım ama çantada taşımak zor, bu yüzden 30 ml lik olanı satın alıyorum.


Açıklamasında da yazdığı gibi, bal, badem özü ve hindistan cevizi yağı içeriyor. Bademden laf açılmışken, el kremleri arasında ikinci favorim bademli el kreni . Şu an elimde bitmek üzere olan bir tüp var :) Bir daha alacağım.
Manikürünü kendi yapan biri olarak, L'occitane Shealı El Kremi benim için vazgeçilmez. Önce tırnak kenarlarıma, sonra tüm elime uygulayarak manikürümü bitirdiğimde benden mutlusu yok :)

Ürünü L'occitane ın mağazalarından ve online alışveriş sitesinden temin edebilirsiniz.
30 ml ürün 27 TL ye, 150 ml lik ürün 80 TL ye satılıyor.

Ben dünyanın en en iyi el kremini bulduğum için çok mutluyum. Eğer denemek isterseniz tereddütsüz öneririm.

L'occitane dan vazgeçmem, ama sizin favorilerinizi dinlemeye de açığım tabi :)

Görüşmek üzere.

Yağmur

2 yorum:

  1. Bu krem cidden güzel ama bir de Yves Rocher'ın minik tüpte satılan hatta blogda da yazdığım el kremini denemeni öneririm o da çok güzel:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Şu markayla tanışmak bir türlü nasip olması desem.. Her açılan yeni şubesiyle bana biraz daha yaklaşması da cok manidar:) Hemen bahsettiğine bakıyorum :)

      Sil