28 Nisan 2015 Salı

Nars Radiant Creamy Concealer (Kapatıcı)

Merhaba,
Bugün sizlere Nars ın en popüler ürünlerinden, Nars Radiant Creamy Concealer dan bahsedeceğim.
Bu kapatıcı uzun zamandır yakın markajımdaydı. Hakkındaki tereddütlerimin sebebi ürünün performansı değil, benim bu kapatıcıya ihtiyacım olup olmadığıydı.

Genel olarak göz altlarımda morluk, kızarıklık, damarlı görünüm problemi yok. Cildimdeki donukluk ve ufak tefek renk eşitsizlikleri haricinde kızarıklık problemi de yaşamıyorum. Acaba bu kadar kapatıcı, yoğun bir kapatıcıya ihtiyacım var mı diye uzun uzun düşündüm. Bundan 4 ay önce merakıma yenik düşerek, makyaj trendi online alışveriş sitesinin yılbaşında yaptığı 3 al 2 öde kampanyasının da cazibesiyle ürünü edindim.


Kapatıcıyı uzun uzun deneme fırsatım oldu, zaten son demlerini yaşıyor, bitmek üzere.Ambalajından bahsedecek olursak, kapağı bildiğiniz klasik kauçuk dokulu Nars ambalajı. Yine klasik şikayetimiz, çabuk kirleniyor oluşu :) Nars sevdiğim bir marka olduğu için bunu göz ardı ediyorum. Sünger uçlu bir aplikatörü var, kapatıcıyı gerekli noktalara uygulamak için ideal.Kapatıcıyla ilgili söyleyebileceğim ilk şey, renk skalasının yetersiz oluşu. Ben Vanilla, Light 2 rengini aldım, en açık ikinci renk. Aslında bu renk benim için biraz açık. Fazla kaçırdığım anda adeta Casper a dönüyorum. Vanilla almak zorunda kaldım çünkü, Vanilla dan sonraki Honey rengi o kadar sarı alttonluydu ki tercih etmem imkansızdı. Benim tercih ettiğim Vanilla renginin alttonu nötr gibi. Ama biraz pembelik var diyebilirim.
Kapatıcı oldukça yoğun, kremsi bir yapıda. Kapatıcılığı oldukça yüksek. Göz altlarını kurutan yapısı sebebiyle, göz çevresinin iyi nemlendirilmesi gerekiyor. Her kapatıcı gibi Radiant Creamy nin de sabitlenmesi gerekiyor. Ben sabitlemek için sadece Nars Light Reflecting Powder pudra kullanabiliyorum. Başka bir pudra kullandığımda, (ne kadar nemlendirirsem nemlendireyim kuru kalan cildimde) kapatıcı pul pul oluyor. Bunda ne kapatıcının, ne pudranın ne de nemlendiricinin suçu var. Sorun benim bazen kuruluk atağı geçiren cildimde. Ben kapatıcıyı ne az, ne çok tam kararında uygulamaya çalışarak çözüm bulmaya çalışıyorum bu duruma.Sonuç olarak, morluk ve damarlı görünümden şikayetçi olanlara ve benim gibi cildinde fondötenden önce renk eşitliği sağlamak için kendini kaliteli bir kapatıcıya emanet isteyenlere gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir ürün.

6 ml lik ambalajla satılan ürünü 85 TL ye Sephora ve Nars mağazalarından, ve ya http://www.makyajtrendi.com/ adresinden online olarak alabilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Yağmur
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder