11 Nisan 2015 Cumartesi

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation

Merhaba,
İlk ürün incelemesi yazımla karşınızdayım :) Benim için ''ilk'' olan bu yazı için seçmeyi düşündüğüm ürün grubu ten ürünleriydi, ama hangisinden başlayacağıma bir süre karar veremedim.

Benim en sevdiğim makyaj malzemesi grubu ten ürünleridir. Her zaman iyi temizlenmiş,nemlenmiş makyaja iyi hazırlanmış, bir cildin makyajda en önemli kriter olduğunu düşünürüm.Çünkü iyi bir ten makyajı, her makyajı yapılabilir kılıyor. Hele ki bundan 5 sene önce Roaccutane tedavisi görmüş biri olarak, temiz pürüzsüz bir ten, benim takıntım adeta. .Bu tedavi de başka bir yazının konusu olsun:)
İlk inceleme yazım için Giorgio Armani Luminous Silk Foundation ı seçtim. Hadi başlayalım:)
Bu fondöten uzun süredir dilek listemdeydi. Aslında asla alışveriş atakları yaşamam, ama alınışı çok ani oldu. Bir gün alışverişte aksiliktir ki, aradığım hiç bir şeyi bulamayıp eve dönerken, Sevil Parfümeriye uğrayarak yenilenen .Armani Eyes To Kill maskarayı inceleyeyim dedim. Çıktığımda elimde bu poşet vardı :)
G.A. Luminous Silk, benim için orta kapatıcılıkta, kapatıcılığı kat kat uygulanarak arttırılabilen, mükemmel bir biçimde ciltle bütünleşen, ne mat, ne glowy, tam da ikisinin ortasındaki sağlıklı doğal ışıltıyı sağlayan, hatta ve hatta top listemde Yves Saint Laurent  Touche Eclat (tuş ekla:) fondöteni sollayarak ilk sıraya oturan fondöten oldu. Fondötenin kuru ciltlere tavsiye edildiğini hemen belirteyim.


Ben 4 ve 4,5 renklerini denedim. 4 numara bana tam uydu. 4 numara sarı alttonluyken 4,5 pembe alttonlu. Genelde sarı alttonlu cildimi nötrlemek için pembe alttonlu fondötenler seçerim ama, Armanide bu tutmadı, 4,5 yüzümde oksitlenmiş gibi durdu.


Fondöteni hem Shiseido fondöten fırçası hem de beauty blenderla denedim. İkisiyle de çok doğal bir sonuç elde ettim. Fondötenin beni en çok şaşırtan özelliği ise kalıcılığı oldu. Luminous Silk bu kadar kalıcıysa, Lasting Silk  fondöteni düşünemiyorum.

Hangi marka olursa olsun, baz kullanımının gözenek açtığına inandığım için makyajlarımda baz kullanmıyorum. Armani Luminous silk fondöten şimdiye kadar pudrayla desteklemeden yüzümde en uzun süre kalan fondöten oldu. Ben bu fondöteni çok yağlı olmamakla birlikte, yağlı ciltlerin de kullanabileceğini söyleyebilirim. Üzerindeki ''luminous'' ifadesine rağmen pudramsı kadife bir bitiş sağlıyor çünkü. Ama riske girmek istemezseniz seçeceğiniz Armani fondöten, Lasting Silk olmalı :) Ben de, yazları hafifte olsa yağlanan cildim için Lasting silk i düşünmeye başladım bile :)

Giorgio Armani Luminous Silk fondöten 30 ml lik pompalı bir ambalajla 160 TL ye satılıyor.

Giorgio Armani ürünlerini Sevil Parfümerilerde bulabilirsiniz.

Sizlerin favori fondötenleri neler? Kuru cilt için tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı beklerim :)

Görüşmek üzere..

Yağmur

2 yorum:

  1. Benimde şu sıralar aklımda ama pudra bitişli ise uzak durayım. :)

    YanıtlaSil
  2. benim karmadan yağlıya dönük bir cildim var. bu fondöteni merak ediyorum. Benim cildime uygun mu acaba

    YanıtlaSil