18 Nisan 2015 Cumartesi

Nars Dourceur Allık

Merhaba,
Bugün kayıtsız şartsız en sevdiğim allığımla karşınızdayım, onu anlatmaya doyamıyorum :)
Nars çoğu ürün gruplarını beğendiğim, fiyat-performans oranına bakıldığında verilen paraya değen ürünleri olan bir marka. Ambalajlarının kauçuk olup, çabuk kirlenmeleri dışında, elimde olan ürünlerinden memnun kalmadığım yok. Unutmayın, ince eleyip sık dokuyan, bir ürün almadan defalarca araştıran, fazlalık sevmeyen, aynı veya benzer ürünleri almamaya çalışan rasyonel bir blogger sayfası okuyorsunuz :) Bu bakış açısıyla alışverişler yaptığım için memnun kalmadığım çok az ürün var. Ama elbette benim de şanssızlık ya da gözümün doymaması sebebiyle elimde öylece duran ürünlerim, memnun kalmadıklarım var. Zamanı geldikçe bunlara da yer vereceğim. Ama şimdi Dourceur dan bahsedelim :)
Allık konusunda maceralara giremeyen bir makyaj severim. Bana yakışan belli başlı tonlar var, ne kadar beğendiğim başka tonlar olsa da yakışmadığından tercih edemiyorum. Nars Dourceur bana en çok yakıştığını düşündüğüm allığım. Rengini tanımlamak inanın zor. Ben Dourceur u pembe nude-kahve bir renk olarak tanımlıyorum. ambalajındayken içinde hafif ışıltılar var gibi duruyor. Ama uyguladığımda kesinlikle simli bir bitiş oluşmuyor.Sizce de her makyaja uyabilecek joker bir  renk değil mi? Ben çok fazla kırmızı, mor, yada bordo gibi rujlar kullanamasam da, yoğun göz makyajları yapamasam da bu tip makyajlarda yanakları hafif tutmak için ideal bir allık.


Cildimde duruşu bu şekilde. Yaz kış, gece gündüz demeden Dourceur u kullanmaya bayılıyorum. Biterse ne yaparım bilmem. Neden mi? Çünkü Nars Dourceur u yeni allıklar cıkardığı için üretimden kaldırdı :( Zaten Sephoralarda bulmak artık imkansız. Ama çok kısa bir süre önce Nişantaşı Ciyts Nars şubesinde vardı. Ayrıca mağaza elemanlarının Dourceur un üretimden kaldırıldığından haberleri bile yok :)

Sizlere önerebileceğim bir muadil ürün var aslında. Gratislerde bulunan Gosh markasının Rose Whisper isimli allığı Dourceur a çok benziyor :) Mutlaka deneyin derim.

Sizlerin favori allıkları neler? Yorumlarınızı merak ediyorum :)

Görüşmek üzere..

Yağmur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder