24 Nisan 2015 Cuma

Yves Saint Laurent Rouge Volupte Shine Ruj No 23

Merhaba,
Bugün sizlere Yves Saint Laurent Rouge Volupte Shine serisinin 23 numaralı rujundan bahsetmek istiyorum.
Ruj konusunda seçimlerim belli, barizdir. Kolay kolay değişiklik yapamam. Olur da koyu renk bir ruj beğenirsem, üzerine haftalarca düşünüp kafa yorabilirim. Bu ruj da uzun süre kafamdaki süzgeçten geçenlerden.
Size sıfır kilometre fotoğrafını göstermem imkansız :) Çünkü ruju alalı bir seneden fazla oluyor. fotoğraflarken farkettim, başta önyargılarla aldığım ruju kullanmamış, adeta yemişim. Gelelim rengine :
Aradığım şey, dudakta sırıtmadan duran bir gül kurusuydu. Dudaklarımı sürekli yıprattığım ve bakımını ihmal ettiğim için, mat ve dudak kusurlarını belli etmeye meyilli yapılı rujları pek tercih edemiyorum.

Ysl Rouge Volupte Shine serisinin her ruju gibi 'shine' ibaresinin hakkını veren bir ruj. Tek sürüşte istenilen opaklığa ulaşılıyor.Kat kat sürülerek renk yoğunluğu ayarlanabilecek nitelikte bir ruj, amaa...

Bu serinin rujlarını malesef fırçasız süremiyorum. Benim beceriksizliğim diyeceğim ama, bu rujlar hakkında aynı şikayetleri başkalarından da duydum. Yapısı o kadar yumuşak, o kadar kaygan ki, hata yapmaya çok müsait. Hele ki seçilen koyu bir renkse, fırçayla uygulamak farz oluyor.Rujum son demlerini yaşıyor adeta :) Ne kadar şikayet etsem de severek kullandım. Şikayet demişken bir tane daha ekleyeyim: Kalıcı değiller. Hele ki bir şeyler yiyip içtiğimizi hesaba katarsak, saat başı tazeleme isteyen bir yapıda. Ysl rujların ambalajları beni benden alıyor. Şimdiye kadar kullandığım rujlar arasında, en iddialı ambalaja sahipler. Yapılarından çok memnun kalmamama rağmen, 4 rengini daha aldım. Onlar da bayağı kullanılmış durumdalar.En şık ambalaj diyemeyeceğim, çünkü Burberry o sıfatı çoktan kaptı benim gözümde.


Resimlerde rengini yansıtmam çok zor oldu. O kadar uğraşmama rağmen fotoğrafta biraz kiremitimsi çıktı ama aldanmayınız.


Nasıl? Tüm olumsuz özelliklerine rağmen alınası mı sizce?
Sizin de benim gibi aşk-nefret ilişkisi yaşadığınız rujlar var mı? Hadi yazın bana:)

Görüşmek üzere.

Yağmur


2 yorum: