19 Mayıs 2015 Salı

Burberry Beauty Mono Eye Shadow No: 24 Mulberry

Merhaba,

Bugün sizlere, Burberry Beauty Mono Eye Shadow Mulberry den bahsedeceğim.

Daha önce yazısını yazdığım, bu seriden satın aldığım ilk tekli far olan Pale Barley hakkındaki yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu yazımın görsellerini ne kadar sınırlı tutmaya çalışsam da pek mümkün olmadı :) Çünkü Burberry Beauty Mulberry gerek ambalajıyla, gerek yapısı, gerek dokusu, gerek rengiyle çok özel bir far.Pale Barley yazımda bahsettiğim gibi, makyaj koleksiyonumda tam anlamıyla bir 'far detoksu' yaptım. Elimde sadece tek bir far paleti bırakıp diğer far paletlerimi İnstagram satış hesabımda (@missraiinnsatis) elimden çıkardım.  Yine Pale Barley yazımda bahsettiğim gibi aldığım tek palet, planımda olan Urban Decay Naked 3 palet oldu. Bu paletin detaylı yazı ve swatchlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelelim başrol oyuncumuz, Mulberry'e:Burberry Beauty Mulberry tekli far, mıknatıslı mekanizması olan, metal, şık bir ambalajla satışa sunulmuş. Metal ambalajın çizilmeden muhafaza edilebilmesi için kadife bir kesesinin olduğunu da unutmadan eklemeliyim.


Burberry Beauty Mulberry, bu koleksiyondan seçtiğim ikinci far. ''Hayatta hiç bir güç bana mor far kullandıramaz, satın aldıramaz.'' diyen biriyken, Mulberry i özel istekle getirtmiş olmam, büyük bir ironi değil mi :)

Evet, Mulberry ana tonu mor olan bir far. Ama sadece 'mor' olarak geçiştirileyemeyecek kadar özel bir tona sahip. Tanımlamak gerekirse, içinde bordoluk bulunduran, sıcak tonlu, küllü bir bordo-koyu, dumanlı mor kombinasyonu denebilir Mulberry için. Buzlu, ince ışıltılı bir yapısı var.


Kesinlikle tozutma yapmıyor. Farın yapısı oldukça yumuşak, adeta yağ gibi kayıyor, sizi hiç uğraştırmadan parmağınıza, fırçanıza alabiliyorsunuz. Mulberry, tek başına dumanlı, çok uğraşılmış gibi görünen makyajlar yapılabilecek kadar özel bir far. Kalıcılığı içinse minimum 7-8 saat der, kefil olurum. Siz farı silene kadar kesinlikle bozulma, dökülme, silinme yapmıyor.

Burberry Mulberry tekli far hakkında tek bir olumsuz bir yorum yapamıyorum. Fiyatı desem, o bile performansını dikkate aldığımda gözüme batmıyor. Burberry Beauty tekli farlar 67 TL den satışa sunuluyor.


İşte Burberry Beauty Mulberry swatchı. Elimi bir kere dokundurdum, tek kat sürdüm, ve sonuç. 
Pigmentasyon = Mulberry :)

Burberry Beauty tekli farları, Boyner İstinyepark şubesinden, ya da Burberry Nişantaşı şubesinden temin edebilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Yağmur
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder