11 Mayıs 2015 Pazartesi

DUPE ALARMI! Muadil Ojeler - Orly Rage VS Rival De Loop High Socielty

Merhaba,

Bugün sizlere muadil olduğunu düşündüğüm iki ojeden bahsedeceğim.

Dupe, muadil anlamına geliyor aslında. Ama makyaj-bakım- kişisel bakım jargonunda high-end ya da pahalı ürünlerin ucuz alternatifleri anlamında kullanılıyor.


Bahse konu olan ojeler, Orly markasının Rage isimli ojesi ve Rival De Loop marka High Socielty (26).

Kişisel bakım alışverişine çıktığımda mutlaka Rossmann a uğrarım. Kendine özgün markaları olduğu gibi, Loreal, Max Factor, Maybelline, Pastel, Essence, Note vs. makyaj markalarının yanı sıra bir çok kişisel bakım markalarını da bünyesinde barındırıyor. Watsons ve Gratisten daha düzenli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca standları kesinlikle daha temiz ve daha dolu. İndirim dönemlerinde Watsons ve Gratisten önce Rossmann a bakmanızı öneririm.

Bu küçük gevezelikten sonra ojelere geçiyorum.

Bundan (sanırım) bir buçuk yıl önce Orly Rage ojem vardı. Ama bir temizlik buhranı sırasında bozulan, tarihi geçen makyaj ve bakım malzemeleriyle beraber çöpe atmıştım sanırım. Severek kullanmıştım.

Orly Rage rose-gold yansımalı, sedef gibi ince ışıltılı ama sedefli olmalayn, canlı bir oje. Kesinlikle fırça izi yapmayan bir yapısı var. Gösterişli rengine rağmen parmaklarda gayet kibar duruyor. O zamanlara ait fotoğraf bulamadığımdan özür diliyor, görsel olarak internetten aldığım bir fotoğrafı koyuyorum :*Görsel alıntıdır*
Orly ojeler, bazı online siteler ve eczanelerde bulunuyor. Ben Orly Rage i Cevahir AVM deki eczaneden almıştım.

Rival De Loop High Socielty (26) neredeyse Orly Rage gibi, rose gold yansımalı, yassı fırçalı ve fırça izi yapmayan bir oje. Rage biraz daha hafif, daha pastel yansımalıyken, High Socielty nin yansımaları biraz daha kahveye yakın. Ben duruşunu çok beğendim.

Rival De Loop High Socielty


Rival De Loop, Rossmann marketlerinin kendi markası. Rossmann larda bulabilirsiniz.

Son olarak Orly oje fiyatları 18- 25 TL aralığında bir fiyatı varken, Rival De Loop ojelerin fiyatları 2-5 TL arasında değişiyor.

Siz nasıl buldunuz?

Görüşmek üzere,

YağmurHiç yorum yok:

Yorum Gönder