4 Mayıs 2015 Pazartesi

Eyeliner Dosyası ( Dior StyleLiner Dipliner, The Balm Schwing Eyeliner, Loreal Superliner )

Merhaba,
Bugün size elimdeki eyelinerlardan bahsedeceğim.
Öncelikle eyelinerlarla çok aram olmadığını söylemek isterim. Göz kapağı yapım küçük olduğundan eyelinerı ''mükemmel'' uygulamadığım takdirde gözlerim minicik kalıyor, ifademi bulanıklaştırıyor.

Eyelinerlarla aramı düzeltmek için çok çaba sarfettim. Uzun uzun denemeler yaptım. Bazen kalın, bazen ince, bazen kuyruklu. Anladım ki eyeliner, göz kapağımda değil, ambalajında güzel :) Şu an eyelinerlarla mesafeliyiz, ama yine de özledikçe yeni denemeler yapıyorum.

Gelelim elimdeki eyelinerlara :Elimde sadece 3 tane eyeliner var. Yani aslında iki eyeliner, bir dipliner. Ama ben hepsini aynı amaçla kullandığım için, aynı yazıda anlatmakta bir sakınca görmedim.

İlki, iki tüp bitirdiğim Loreal Superliner Eyeliner. Keçe uçlu bir fırçası var, ucu ne ince, ne kalın. Ucunun keçe oluşu benim gibi çaylaklarının uygulamasını kolaylaştırıyor diyebilirim. Verdiği siyahlık net değil. Akma yapabiliyor ama çıkartılmak ya da düzeltilmek istendiğinde kolayca silinebiliyor. Sırf düzeltmesi kolay diye ikinci kere almıştım. Normal satış fiyatı en son 39 TL idi yanılmıyorsam. Ama Gratis, Watsons ve Rosmann ın özel gün indirimleriyle yarı fiyatına edinebilirsiniz.Aşağıda bahsedeceğim The Balm eyeliner dan sonra, alacağımı sanmıyorum.

İkincisi, düğün makyajımda kendimi emanet ettiğim Dior Style Liner Dipliner. Oldukça sıvı yapıda ve diğer iki ürüne göre farklı bir ambalajda. Plastik bir fırçası var. Adı dipliner, ama ince uygulama yapmak neredeyse im kan sız ! O kadar sıvı ki kontrol etmek çok zor. Ama verdiği siyahlığa, netliğe değen bir ürün. Düğün makyajımda kendimi güvenilir ellere teslim ettiğimden almakta bir sakınca görmemiştim. Başbaşa kaldığımızdan beri elime yüzüme bulaştırarark ziyan ettim, o ayrı. Akması ürünün değil, benim beceriksizliğim :) Temizlemesi çok kolay diyemem. Fiyatını hatırlayamıyorum, 70-80 TL civarında olmalı. Performansı harika ama uygulaması ''benim için'' zor olduğundan tekrar alacağımı sanmıyorum.

Üçüncüsü ve en son tanıştığım eyeliner, The Balm Schwing Eyeliner. O kadar çok övüldü ki, kayıtsız kalamadım, bir Gratis indiriminde yaklaşık 17 TL ye aldım. Öncelikle verdiği siyahlık oldukça net. Neredeyse Dior a yakın. Aralarındaki fark, The Balm ın mat, Dior un parlak bir bitişte olması. Akma yapmıyor. Temizlemesi bana göre biraz zor. Fırçasının ucu benim gibi çaylaklar için biraz zorlayıcı olabilir çünkü eyeliner fırçaya fazla geliyor, birikiyor. Ama hakkını yemeyeyim, sürdüğümde en iyi sonuc aldığım, muhteşem siyahlıkta eyeliner kendisi.Mat bitişini de çok sevdim, Küçücük göz kapaklarımda bile belli olmayı başarıyor. Bitince mutlaka alacağım.Swatchlar bu şekilde. Telefon kamerasıyla ancak bu kadar yansıtabiliyorum.

İşte böyle! eyelinera bu kadar uzak olup böyle bir yazı yazmak bana da garip geldi :)

Belki sizin bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz tembel işi bir eyeliner vardır :)
Yorumlarınızı beklerim.

Görüşmek üzere.

Yağmur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder