18 Mayıs 2015 Pazartesi

Kiehl's Clearly Correctivite Dark Spot Solutions Leke Karşıtı Serum

Merhaba,
Bugün sizlere  Keihls Clearly Corecctivite Dark Spot Solutions serumdan bahsedeceğim.

Aranızda Roaccutane kullanan var mı? İnanın görsem hemen anlarım :) Adeta savaştan çıkmışçasına savunmasız, donuklaşmış, şanslı olanlarında hafif, ağır geçirenlerinde ciddi izler bırakan çok acımasız bir akne tedavi ilacı Roaccutane. O günlere ait fotoğraflarımı yırtacak derecede kötü durumdaydım. Çok şükür ki, ben şanslı olanlardanım. İzsiz ve başkalarına göre daha sağlıklı sonuçlarla o dönemi atlattım.


Ben denizi geçip, derede boğulanlardanım :) O günlerden cildimde leke, iz kalmasa da dönemsel olarak çıkan sivilcelerimin izleri ve güneş lekelerim zamanla artmaya başladı. Rutin bakımında temizleme, tonikleme, nemlendirme, güneş bakımı vs. adımlara dikkat etsem de bu adımların geçmişte oluşmuş lekelere, izlere faydasının olmadığını idrak ettim ve leke bakımı ürünlerini araştırmaya başladım.

Tabi bu konuda onlarca ürün içinde kayboldum bir süre. En son Darphin markasının hatırlayamadığım ürünü ve Kiehls arasında gidip gelirken, Bağdat Caddesinde bir gelinlik provası dönüşü aniden karşıma çıkan Kiehls şubesine daldım ve Besra Hanımın tavsiyelerine dayanamayarak aldım.

Ben ürünü 16-17 aydır kullanıyorum. İlk şişeyi yaklaşık 11 ayda bitirdim. Bu ikincisi.Serum damlalıklı, 30 ml lik bir şişede. Damlalığın ucunu yüzüme, elime sürmekten hoşlanmıyorum ama, serumu sadece ben kullandığım için bunu sorun etmemeye çalışıyorum. Oldukça sıvı, akışkan bir yapısı var, suyun biraz katılaşmış hali gibi. Bu sebeple çok az miktarda ürünün tüm yüze yayılmasını kolaylaştırıyor.Serum ciltteki leke ve sivilce izlerinin görünümünü azaltmayı, ayrıca cilt tonunu eşitlemeyi vadediyor. Açıkçası ben, tıbbi mudahaleler dışında paketlenmiş hiç bir ürünün, sivilce izi ya da leke görünümüne etki edebileceğine inanmıyordum. Ta ki bu serumla tanışana kadar.

Hiç bir ürünü, bu serumu kullandığım kadar düzenli kullanmadım. Nereye gittiysem yanımda götürdüm, Her gece bıkmadan usanmadan temizlenmiş cildime nemlendiriciden önce (bazen tüm yüzüme, bazen de sadece lekelerimin üzerine) uyguladım. Yaklaşık 4-5 ay sonra gözle görülür sonuçlar almaya başladım.

Kullanmaya başladığım günden bugüne cildimde bir mucize gerçekleşti. Bir çok minik sivilce izimin, özellikle burnumun üzerine yerleşmiş güneş lekelerimin çoğunun hafiflediğini, bazılarınınsa yok olduğunu gözlerimle gördüm. Sağ yanağımda küçük bir ben var, onun bile rengini açtı. Gerçekten, beni hayretlere sokan, sıfır beklentiyle alıp maksimum sonuç aldığım bir ürün oldu bu serum. Her sabah rengi eşitlenmiş bir ciltle uyanmak harika :)

Biraz serumun içeriğinden ve kullanımından bahsetmek istiyorum.Çünkü bu nokta çok önemli.

Ürünü güneşe maruz kalmayacağınız saat dilimlerinde kullanmalısınız. Serumun içinde aktive edilmiş C vitamini var. Aktive edilmiş C vitamini güneşle temas ettiğinde leke gidermek yerine, yeni leke oluşumuna sebep oluyor. Gündüz kullanarak risk almayın derim. Gece rutininde kullanmak en iyisi. İkincisi, her serum gibi bu serumu da tampon hareketletlerle nemlendiriciden önce kullanmak .Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, Kiehls Clearly Correctivite Dark Spot Solutions Leke Karşıtı Serum, vaadlerini yerine getiren bir serum. Besra Hanım bana ürünü verirken, minimum 8 ay düzenli kullanım gerektiğini söylemişti. Ben bu sözleri hiç unutmadım ve elimden geldiğince düzenli kullandım.Ayrıca çok derin sivilce izlerimin, çok belirgin lekelerimin olmadığını da belirtmeliyim, Hiç bir ürün böyle bir mucizeyi gerçekleştiremeyeceği gibi, bu serum da gerçekleştiremez. Biraz makul olmak lazım.

Son olarak toparlıyorum ve özet geçiyorum ki, piyasada sivilce izlerine ve lekelere etki edebilen, renk eşitliği sağlayabilen başka serum tanımıyorum ve tavsiye ediyorum.

Ürünü Kiehls mağazalarından, ya da Kiehls in internet sitesindeki iletişim numarasından sipariş ederek edinebilirsiniz.

Görüşmek üzere,

Yağmur

2 yorum:

  1. Merak ettiğim bir üründü sanırım yaz sonu bu serumu alıp az olan lekelerimi iyice azaltmak için kullanıp, tamamen kurtulmayı umut ediyorum.:)

    YanıtlaSil
  2. Nemlendirici ve yıkama jeli olarak ne kullanmistiniz

    YanıtlaSil