1 Mayıs 2015 Cuma

M.A.C. Mineralize Skinfinish Soft&Gentle

Merhaba,
Bugün sizlere, elimdeki tek aydınlatıcıdan, M.A.C. Soft&Gentle dan bahsedeceğim.
Aydınlatıcıları çok seviyorum. Daha doğrusu aydınlatıcıları doğru kullanmayı öğrendikten sonra bu adımı daha da sevmeye başladım. Kuru ciltten muzdarip biri olarak ten ürünlerimin tümünü ''glowy'', ''luminous'', ''dewy'' vs. ibareli seçtiğimden ekstra aydınlık, ekstra ıslak görünüm sağlayan ürünlere hep mesafeliydim. Bu önyargımı Soft&Gentle ile kırdım. Daha doğrusu aydınlatıcı kullanmanın mantığını çözünce makyajda önemli bir adım olduğunu anladım.


M.A.C Soft&Gentle da kullanması en kolay, her tene gidebilecek,sizi çok uğraştırmadan doğru uygulamayı sağlayacağınız bir ürün. Şimdi detaylara inelim:


Ürünü almadan önce Stereo Rose MSF (Mineralize Skinfinish) daha çok dikkatimi çekmişti aslında ama, arkadaşım Selen sayesinde Soft&Gentle MSF i tercih ettim.


Soft&Gentle oldukça pigmentli, tam da aydınlatıcıdan istenecek incelikte ışıltılar barındıran, altın-şampanya olarak tanımlayabileceğim renkte bir aydınlatıcı. En açık tenliden en esmere, herkese yakışabilecek bir rengi var. Hem kuru, hem de ıslak olarak kullanılabiliyor. Islak kullanımda hem bitiş daha doğal oluyor, hem de pigmentasyon yoğunlaşıyor. (Ben ıslak kullanmak istediğimde fırçamı M.A.C. Fix+ ile nemlendirerek uyguluyorum.)

Belirgin elmacık kemiklerim olmadığından yüzümde yükseltmem gereken noktalara uyguladığımda, istediğim sonucu alabiliyorum. Bunun dışında burun çizgisi, dudak üstü, kaş kemiği gibi noktalara çok az dokundurulduğunda makyajı çok daha canlı hale getiriyor.

Sevmediğim tek bir yönü var, tozutuyor. Fırçamı ne kadar hafif dokundurursam dokundurayım haddinden fazla ürün gelmesi uygulamamı zorlaştırıyordu. Ama Soft&Gentle ı tanıdıkça alıştım. Ürünü tanıyıp, eliniz de alışınca aydınlatıcı klişesi ''disko topu görüntüsü'' problemini yaşayacağınızı sanmıyorum.

Sosyal medyada, Serenay Sarıkaya nın Medcezir makyajlarında Soft&Gentle aydınlatıcı kullandığı söylentileri vardı. O ''glowy'' görüntüsünü merak edip biraz izledim, doğru olabilir. Ama Mira nın makyajları kesinlikle M.A.C. Strobe Cream gibi bir aydınlatıcı bazla desteklenmiş bence. Neyse, konumuz bu değildi değil mi :)


Son olarak gramajından bahsedeyim. İşte şikayetçi olduğum ikinci nokta. 10 gr lık ambalajıyla beni kendisine mahkum etti ,asla dibini göremeyeceğimden eminim :)

Hem sevdiğimden, hem de bitmeden başka ürün almak istemeyişimden bir yıldır Bobbi Brown Shimmer Brick-Rose u erteleyip duruyorum.

Başta koleksiyon ürünü olarak M.A.C. mağazalarında yerini almış olan Soft&Gentle MSF, artık kalıcı bir ürün.
Sanırım son fiyatı 89 TL idi.

Sizlerin favori aydınlatıcıları neler? Hakkını vermiş olduğum Soft&Gentle ın yanına bir Shimmer Brick Rose almam gerek mi sizce ? :)

Yorumlarınızı beklerim.
Görüşmek üzere,

Yağmur
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder