5 Mayıs 2015 Salı

Urban Decay Naked 3 Far Paleti

Merhaba,

Bugün sizlere Urban Decay Naked 3 far paletinden bahsedeceğim.


Aslında bu  yazıyı yazmam için çok erken, h
akkında yazmak konusundaki acele etme sebebim, Urban Decay standlarının yeniden Sephoralarda yerini alması ve black kart sahiplerine uygulanan 3 ürün alımına %20 indirim kampanyası.

Alışverişinde Naked 3 far paletini tercih etmek isteyenlere genel hatlarıyla bilgi vermek istedim.


Urban Decay Naked far paletleri genel olarak beğeni alan paletler. Bu kadar popüler ve tercih edilir oluşunu, kullanımı en kolay renkleri içinde barındırmasına ve güçlü pigmentasyonlarına borçlu olduğunu düşünüyorum. Ben kaliteleri ve pigmentasyonu haricinde, Naked 3 çıkana kadarki paletleri, renk açısından sıradan bulduğumdan heyecanlanmadım. Ama Naked 3 ü çıktığı günden beri çok istiyordum.

Urban Decay Naked 3 far paleti, diğer Naked lar gibi 12 renk fardan oluşuyor. Farların tanesi 1.3 gr.
Aliminyum kapta bir ambalajı var, oldukça şık. Kabından içindeki renkleri tahmin edebiliyorsunuz :)

Paletin içinden çıkan iki taraflı fırçası hakkında çok yorum yapamayacağım ama oldukça yumuşak, iş görür gibi.


Ayrıca paletin içinden Urban Decay Primer Potion ların 4 çeşidinin (Original-Eden-Sin-Anti Aging) 6 şar ml lik numuneleri çıkıyor. Bence bu numuneler oldukça cömert, uzun süre kullanacağım gibi duruyor.Bu primer potion lar oldukça popüler. Daha önce kullandığım bir ürün değil ama memnun kaldım.Urban Decay standları Sephoralarda kalıcı olursa tam boylarını almayı düşünüyorum.

Soldan sağa dörder renk olarak fotoğrafladığım farlar hakkında düşüncelerime gelirsek,

Strange, pembe alttona yakın ama nötr alttonlu diyebileceğim baz nitelikte mat bir far. Uygulama yapmadan önce göz kapağını nötrlemek için ideal. Yapısı yumuşak.


Dust, oldukça ışıltılı, ışıltısı kalın, metalik ve soğuk bir şeftali pembe. Kalın ışıltısı sebebiyle buzlu bir yapısı var. Bu kadar patlak bir farı nasıl kullanırım bilmiyorum. Uygularken nemli bir fırça kullanırım sanırım, çünkü tozutan, daha doğrusu dökülen bir yapısı var. Sanırım palette en az kullanacağım far olacak.


Burnout, satenimsi, sıcacık bir şeftali pembe, ancak dust kadar acık tonda değil. bu farı sevdim.


Limit, içinde sıcak kahvelik ve leylaklık bulunan mat bir kirli pembe. Çok hafif gül kuruluğu da var. Evet sanırım tarif etmesi en zor renk bu.


Buzz, palette en sevdiği iki fardan biri oldu bile :) İçinde hafif kahvelik bulunduran, metalik, baskın bir gül kurusu.


Trick, Dust tan sonra en iddialı far. Bol ama ince ışıltılı bakır ağırlıklı bir bronz. Bu rengi görünce aklıma Kleopatra tiplemelerinin makyajları geldi :) Yanındaki Nooner rengiyle karıştırıp, altınlığını ve ışıltısını bastırarak kullanabilirim ancak. Ayrıca bu far biraz taşlaşmış gibi geldi bana, rengini verirken çok zorlandım.


Nooner, soğuk alttonlu mat, sütlü kahve ve leylaklık barındıran bir far. Oldukça kullanışlı. En çok kullanacağım farlardan biri olacak.


Liar, benim en sevdiğim iki fardan biri oldu. Diğeri yukarıda bahsettiğim Buzz. Oldukça ince ışıltılı, hem soğuk kahvelik, hem leylaklık, hem de bronzluk içeren bir far. Biraz yanar dönerli, Yazısını burada yazdığım, Burberry Mono Eye Shadow Pale Barley yapısında, tek başına bile oldukça özel bir far.


Factory, nötr alttonlu küllü bir kahve. Yumuşak bir renk. Çok çok az bir pembelik hissediliyor. Kahverengi makyajlara oldukça yakışacaktır.


Mugshot, içinde bronzluk bulunduran metalik soğuk bir kahve. Biraz kirli pembelik de var gibi gibi. Işıltısı, pigmentasyonundan daha baskın, rengini daha çok verebilseydi, daha çok sevebilirdim.


Darkside, çok hafif mürdümlük içeren, grimsi soğuk bir kahve. Göz kapağımda tercih edeceğim bir renk değil, kirpik diplerimi gölgelendirmek için kullanacağım.


Blackheart, mat siyah farın içine kızıl ve pembe ışıltı serpiştirilmiş, garip bir far. Asla göz kapağıma sürmem, bu da kirpik diplerimde kullanabileceğim bir far. 


Urban Decay Naked 3, kahvelerden sonra kendime en çok yakıştırdığım tonları içinde barındırıyor. Mat ve metalik gül kuruları, rose-gold tonlar, mat ve ışıltılı kahveler. Tüm istediklerim bir arada. Pastellikten uzak ama, romantik. İçinde sevmediğim bir iki far olmasına rağmen, far paleti almamaya dair kendime verdiğim sözü bozmama değer bir palet. Elimdeki tek far paleti olacağından, oldukça sık kullanacağım :)

Urban Decay Naked far paletine genel bakış açım ve yorumlarım bu şekilde. Hazır Sephoranın Anneler Günü indirimi varken, 169 TL fiyatla satışa sunulan Urban Decay Naked 3 far paletini listenize alın derim. 

Görüşmek üzere,


Yağmur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder